SEĆANJE NA TRAGEDIJU SRPSKE VOJSKE NA KRFU: Kustos Srpske kuće na čuvenom grčkom ostrvu sutra pred Novosađanima
LjUBOMIR Saramandić, kustos Srpske kuće na Krfu, prirediće sutra (utorak), od 18 sati, u Digitalnom omladinskom centru Gradske biblioteke u Novom Sadu (Ulica Vojvode Putnika 1) predavanje „Hodočašće na Krf.“
Gradska biblioteka
Publika će imati priliku da čuje uvodnu pripovest o hronologiji stradanja srpske vojske i naroda tokom povlačenja preko Albanije u Prvom svetskom ratu, kao i o njihovom tragičnom dolasku i boravku na grčkom ostrvu Krf pre više od jednog veka. Potom će posetioci pogledati projekciju fotografija uz stručno vođenje kroz izložbu.
Pozdravnu reč uputiće Mladen Maksimović, potpredsednik Udruženja „Obilić 1912-1918” iz Novog Sada, a u muzičkom delu programa nastupiće Omladinski narodni orkestar KUD „Svetozar Marković”, koji vodi Slobodan Boža Telečki.
Organizatori predavanja su Gradska biblioteka u Novom Sadu i Udruženje ratnih dobrovoljaca 1912-1918, njihovih potomaka i poštovalaca „Obilić 1912-1918” iz Novog Sada.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
„OBE STRANE DRINE“: Novi roman Ljiljane Šarac, književnice rodom iz Smedereva
14. 07. 2026. u 11:48
UZ MUZEJ, NASTAJE I DOM ĆIRILICE: Zaštita matičnog pisma srpskog naroda
14. 07. 2026. u 09:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)