DEVOJČICU SA SMETNJAMA U RAZVOJU OBLJUBIO UJAK: U istoj sobi spavala i njegova supruga, sud u Vranju ga osudio na 10 godina zatvora
VIŠI sud u Vranju osudio je Slađana Aleksića iz Vladičinog Hana na deset godina zatvora, zbog krivičnog dela obljuba nad nemoćnim licem, potvrđeno je "Novostima" u Višem javnom tužilaštvu.
Foto: N. Skenderija/MUP
Podsećamo da je ovo tužilaštvo u aprilu prošle godine podiglo optužnicu protiv sada osuđenog Aleksića.
Sud ga je proglasio krivim jer je u noći između 22. i 23. jula 2022. godine u svojoj porodičnoj kući u Vladičinom Hanu, „sa umišljajem i u stanju smanjene uračunljivosti, ali nebitno, svestan svog dela čije je izvršenje hteo, u dva navrata izvršio obljubu nad svojom sestričinom, iskoristivši njen zaostali duševni razvoj“, navodi se u presudi.
Protiv ove presude osuđeni ima pravo žalbe na Apelacionom sudu u Nišu.
Obljubio je pored supruge koja je tada spavala
Ujak je najpre oko ponoći, u sobi u kojoj je njegova sestričina spavala, a gde je takođe spavala i njegova supruga D. A., došao do kreveta oštećene, gde ju je obljubio, iako je ona pokušavala da ga odgurne.
On je ujutru ponovo došao do kreveta i ponovo na isti način izvršio obljubu nad njom.
Oštećena devojka je po dolasku kući u Katun kod Vranja sve ispričala majci, koja je slučaj prijavila policiji.
BONUS VIDEO: SNIMAK IZ BEČA - Devojčica liči na nestalu Danku, radi se na identifikaciji
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)