OČEKUJU POTVRDU PRESUDE ZA UBISTVO ĆURUVIJE: UNS I NUNS zajednički polažu vence na mesto ubistva
Udruženje novinara Srbije (UNS) i Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) će u ponedeljak, 11. aprila, u podne, u Svetogorskoj ulici ispred broja 35 položiti vence i zapaliti sveće na mestu ubistva Slavka Ćuruvije, urednika i izdavača "Dnevnog telegrafa" i "Evropljanina" .
FOTO: Arhiva novosti
Maratonski sudski proces, koji traje osam godina, je pri kraju, a Alepacioni sud treba konačno da odluči po žalbama tužilaštva i odbrane. UNS i NUNS, kako su zajednički saopštili, očekuju da Apelacija potvrdi prvostepenu presudu i ističu da je njeno izricanje čin koji treba da znači kraj nekažnjivosti zločina nad novinarima u Srbiji. Dva udruženja takođe traže da se pravdi privede Miroslav Kurak, koji je i dalje nedostupan srpskom pravosuđu.
U decembru prošle godine za ubistvo Slavka Ćuruvije pred prvostepenim sudom su osuđeni Radomir Marković na 30 godina zatvora, Milan Radonjić na 30 godina zatvora, Ratko Romić na 20 i Miroslav Kurak, koji je u bekstvu, na 20 godina. Predmet je od prošlog meseca u Apelacionom sudu, koji čeka izjašnjavanje Tužilaštva za organizovani kriminal da bi zakazao javnu sednicu.
Preporučujemo
PAO ŽENSKI ŠPIJUNSKI DUO: Pomoćnica direktora i bankarka odavale tajne o milionima
27. 02. 2026. u 17:02
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)