OTKRIVEN UZROK STRAVIČNOG POŽARA U TRŽNOM CENTRU U OBRENOVCU: Kineske lampice izazvale vatru koja je buknula u robnoj kući
STRAVIČAN požar koji je pre tri dana buknuo u jednoj robnoj kući u Obrenovcu, najverovatnije je krenuo iz kineske radnje, a navodno su se zapalile novogodišnje lampice.
Foto: I. Marinković
Policiji je, podsetimo, prijavljen nestanak Valentine L. (53) iz Obrenovca, inače radnice kineske radnje, a traga se i za još jednom ženom, koja je kobnog dana izašla iz kovid ambulante i ušla u robnu kuću kako bi pazarila.
- Sumnja se da je požar buknuo u kineskoj radnji i da su se zapalile novogodišnje lampice - kaže sagovornik.
Kako Kurir saznaje od izvora bliskog istrazi, vlasnica robne kuće van sebe je otkako se požar dogodio.
- Njoj je izgorela cela radnja i sva roba. Ne zna ni koliko radnika je bilo u prodavnici kada je požar izbio, pa je rekla da ne zna ni ko sve fali - kaže izvor iz istrage.
Podsetimo, kada je izbio požar vatrogascima su odmah u pomoć došli pripadnici vatrogasno-spasilačkih jedinica iz Obrenovca, Surčina, Batajnice, Železnika, Košutnjaka, Zvezdare i Zemuna. Tokom gašenja požara došlo je i do niza detonacija u zapaljenom tržnom centru i to verovatno zbog pirotehničkih sredstava.
(Kurir)
Preporučujemo
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (1)