UBISTVU PRETHODILA SVAĐA OKO OTPADA: Saslušan osumnjičeni sa Čukaruce
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Nikola Š. (18) zbog postojanja osnova sumnje da je 3. maja na Čukarici zajedno sa jednim maloletnikom, protiv kojeg je postupak razdvojen i vodi se pred Odeljenjem za maloletnika VJT u Beogradu, ubio komšiju D.R.
Foto Shutterstock
Osumnjičeni je na saslušanju izneo svoju odbranu, a tužilaštvo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu predložilo da mu odredi pritvor da ne bi uticao na svedoke. Naredbom o sprovođenju istrage Nikoli Š. se na teret stavlja krivično delo ubistvo u saizvršilaštvu.
Postoje osnovi sumnje da su Nikola Š. i maloletnik 3. maja oko 10:30 časova nakon kraće svađe, zbog narušenih komšijskih odnosa i nesuglasica oko sakupljanja sekundarnih sirovina, a potom i fizičkog kontakta između njih, D.R. nožem naneli dve ubodne rane u levu ruku i u predelu leve strane tela ispod pazuha. Usled zadobijenih povreda D. R. je preminuo u domu zdravlja „Labudovo brdo“, dok su se osumnjičeni trčećim korakom udaljili u nepoznatom pravcu, ali su nakon kraćeg vremenskog perioda pronađeni i uhapšeni.
Preporučujemo
UHAPŠEN ČLAN VRAČARSKOG KLANA: Dušan Trkulja "pao" u Belgiji
13. 03. 2026. u 09:09
DEVOJČICA U KRITIČNOM STANjU: Teška saobraćajna nesreća nadomak Vrnjačke Banje
13. 03. 2026. u 09:02
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)