OPLJAČKANA JOŠ JEDNA CRKVA KOD VRANJA: Nestao novac sa ikone
U crkvi Manastira Svetog Simeona Stolpnika u selu Soderce kod Vranja sa ikonostasa ukradeno je juče par hiljada dinara.
Foto:J.S.
U Osnovnom javnom tužilaštvu kažu da je naloženo da se nastavi istraga u cilju otkrivanja počinioca krivičnog dela sitna krađa.
Manastir Svetog Simeona Stolpnika podignut je 1871. godine i osvećen od strane mitropolita Pajsija. Crkva je renovirana 1994, a zvonara 1996. godine. Pisani podaci o izgradnji hrama nisu sačuvani.
Nakon što je u Vranju opljačkana eparhija, usledila je serija pljački i vandalizama. U crkvi na Šapranačkom groblju nestao je novac i polomljen je ikonostas, zatim se na meti vandala našla crkva u Preševu.
Preporučujemo
POVREĐENE DVE ŽENE U SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI NA ZVEZDARI: Hitna pomoć odmah reagovala
26. 01. 2026. u 07:17
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)