NEMCI I ŠVAJCARCI HVALE POLITIKU PREDSEDNIKA SRBIJE: Vučićeva "nesvrstanost" - vakcine sa svih strana
PONUDA vakcina sa Istoka i Zapada u Srbiji, za predsednika Aleksandra Vučiča je dobrodošla prilika da demonstrira Srbima korist od svojih odnosa sa moćim prijateljima u Moskvi i Pekingu, piše "Noje cirher cajtung"(NZZ).
Foto: V. Mitrić
-Daleko manje se trudi oko Brisela, kao da misli da mu je tamo naklonost zagarantovana-navodi se u tekstu koji prenosi Dojče vele.
Švajcarski list, povodom pokretanja proizvodnje vakcine "Sputnjik V" uSrbiji, ocenjuje da je to "cepivo proteklih sedmica izazvalo kontroverze u celoj Evropi".
-Politizacija nabavke cepiva u Srbiji ima sasvim drugu poentu. Vučić bi da ide Titovim stopama i dela kao nesvrstani. Kako kandidat za EU sa odličnim vezama u Moskvi i Pekingu, Srbija je poručila doze sa Istoka i Zapada- napominje NZZ.
List podseća da je ove nedelje iz beogradskog Torlaka izašlo prvih 1.100 doza vakcine Sputnjik V koje su poslate u Rusiju na proveru kvaliteta.
-Od iduće godine bi čitav proizvodni ciklus trebalo da se autonomno odvija u Srbiji. Vlada se nada godišnjoj proizvodnji 30 miliona jedinica- piše taj list.
Kako se navodi, Srbija tako postaje prva evropska zemlja, osim Rusije, koja pravi Sputnjik V.
NZZ napominje i da su "u velikom stilu" vakcinisani građani susednih zemalja, a da su "vakcinalni turisti" doputovali su i iz Nemačke, Austrije i Švajcarske.
-Srpskom predsedniku veoma prija uloga regionalnog lidera. Ona doduše u susedstvu izaziva skepsu i odbijanje. Ali Vučić ukazuje na to da je isporučio vakcine u Sarajevo mesecima pre EU. I druge susede je darivao malim isporukama. Kosovo pak odbija cepivo iz zemalja koje nisu priznale nezavisnost. Tako kineske i ruske vakcine ne dolaze u obzir – a pogotovo ne Sputnjik V proizveden u Srbiji- zakljucuje švajcarski list.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
STIŽE NOVA VAKCINA PROTIV KOVIDA: Evo u čemu je bitna razlika u odnosu na druga cepiva
17. 04. 2021. u 12:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (7)