RUŽIĆ I GODFRI POTPISALI SPORAZUM: Naučna sardanja od medicine do arheologije
MINISTAR prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić i ambasador SAD Entoni Godfri potpisali su danas u Idvoru Protokol o nastavku naučno-tehnološke saradnje dve zemlje.
Foto Promo
-U rodnom Idvoru naučnika, pronalazača, profesora na Univerzitetu Kolumbija i počasnog konzula Srbije u SAD, našeg i vašeg Mihajla Pupina stavili smo danas potpis na ovaj značajan dokument koji omogućava nastavak saradnje naših i američkih naučnika - rekao je ministar Ružić. On je podsetio da nije slučajno što je baš danas potpisan ovaj dokument jer je 3.marta 1915. osnovan Nacionalni savetodavni odbor za aeronautiku, čiji je član bio i Pupin, a to je bila je prethodnica Nacionalne vazduhoplovne i svemirske administracije – NASA.
Godfri izjavio je da ovaj okvirni sporazum unapređuje saradnju između naučnika i akademika takođe u mnogim drugim oblastima, od medicine do arheologije do nauke o klimi i šire.
Preporučujemo
SNAGA ZNANjA: Znanje kao snaga, podrška kao oslonac, budućnost kao zajednički cilj
04. 03. 2026. u 17:22
IRANSKI "OREŠNIK" POGODIO KOMANDU IDF: Poginuli visoki oficiri; General Kejn: Rano je za kraj rata; Komandant Kuds uhapšen
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 21:03
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)