ZDRAVSTVENI SISTEM NA IVICI OPSTANKA: Dr Kon o novim merama i policijskom času
EPIDEMIOLOG i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je danas da je zdravstveni sistem Srbije na ivici opstanka i apelovao na sve građane, pogotovo mlade, da poštuju mere za suzbijanje širenja korona virusa.
Predrag Kon / Foto Tanjug
Kon je za RTS, upitan za eventualno uvođenje novih mera, rekao da će postojeće, ukoliko se budu sprovodile, dati rezultate.
- Pričati o tome šta bi moglo još, teško da ima šta više. Okupljanja su dozvoljena do petoro ljudi, što znači da je apsolutno svako okupljanje zabranjeno- navodi Kon, koji smatra da policijski čas nije potreban.
- Šta će nam policijski čas? Evo ceo Beograd je prazan- ukazao je Kon.
On je naveo da je siguran da će nove protivepidemijske mere dati efekta.
- Pitanje je samo koliko će se to videti u ciframa, zbog toga što je virus već prodro u porodice. To je suština- rekao je Kon.
On je istakao da mladi ljudi imaju relativno blage simptome i da se prisustvo virusa tek prepoznaje kada počnu da obolevaju stariji.
- Ono što je jako bitno u ovom trenutku jeste da se što pre shvati kada se ima neka tegoba u porodici i da se to što pre ispita- istakao je Kon.
Preporučujemo
USKORO IMAMO DVE SLAVE, VODITE RAČUNA: Dr Kon upozorava - moramo da zaustavimo virus
12. 11. 2020. u 22:21
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)