OGLASIO SE CRVENI KRST SRBIJE: "Zahtevali smo reakciju MKCK nakon upada kosovske policije u naš objekat"
CRVENI krst Srbije saopštio je da je nakon današnjeg upada tzv. kosovske policije u objekat Crvenog krsta Kosova i Metohije "Dragiša Murganić" koji se nalazi u Zubinom Potoku na jezeru Gazivode odmah uputio zahtev najvišim telima Međunarodnog pokreta Crvenog krsta i Crvenog polumeseca za hitnu reakciju u zaštiti funkcionisanja i uslova za bezbedan rad te organizacije u AP Kosovo i Metohija.
FOTO: N. KARLIĆ
U saopštenju se ističe da je taj postupak krajnje neprihvatljiv i da je uneo dodatnu nesigurnost i strepnju u sve organizacije Crvenog krsta na Kosovu i Metohiji kao i ozbiljnu zabrinutost u ukupnoj strukturi Crvenog krsta Srbije, s obzirom na to da volonteri i saradnici Crvenog krsta Kosova i Metohije svakodnevne humanitarne aktivnosti već sprovode u izuzetno složenim i otežanim okolnostima.
Navodi se da objekat u koji je upala tzv. kosovska policija koristi za edukaciju i trening u humanitarnim programima volontera i saradnika Crvenog krsta Kosova i Metohije.
Ovim aktom, koji predstavlja grubo kršenje Osnovnih principa Međunarodnog pokreta Crvenog krsta, objekat i oprema su ostali nedostupni članovima Crvenog krsta", stoji u saopštenju.
Ističe se da Crveni krst Srbije ostaje jedinstvena organizacija koja će svim svojim sastavnim delovima omogućiti stabilan i nesmetan rad u skladu sa svojom misijom i mandatom a sa ciljem zaštite života i ljudskog dostojanstva, uz poštovanje Osnovnih principa i humanitarnih vrednosti koje promoviše
(Tanjug)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
GDE ŠARA LjUBI NEBO „Novosti“ u Sušiću – Najvišem srpskom selu na Šar planini (FOTO)
20. 05. 2025. u 10:50
RASPAD SISTEMA U PRIŠTINI: Konstitutivna sednica skupštine prekinuta osamnaesti put
19. 05. 2025. u 12:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)