PAŠĆE VIŠE OD 10 CM, NARANDŽASTI METEOALARM U OVOM DELU SRBIJE ZBOG SNEGA: Temperatura se drastično smanjuje
NAKON pravih prolećnih dana, pod uticajem hladnog vazduha koji je stigao do Srbije, vreme se u potpunosti promenilo. Hladan front na jug Srbije sa sobom donosi i sneg, a u rom delu države je na snazi je narandžasti meteoalarm zbog snega i pojave leda.
Foto: Profimedia
Taj meteoalarm trenutno važi za jugoistočnu i jugozapadnu Srbiju i Kosovo i Metohiju, dok je za istočnu Srbiju na snazi žuti meteoalarm.
Narandžasti meteoalarm označava da su prognozirane opasne pojave takvog intenziteta da mogu da prouzrokuju materijalnu štetu i budu opasne po ljude i životinje, te treba biti velo obazriv, svestan rizika i redovno informisan o detlajima očekivanih meteoroloških uslova, kao i pratiti savete koje daju nadležne službe.
U narednim danima, barem prema trenutnim prognozama, na snazi će biti žuti meteoalarm u celoj Srbiji.
Kako je navedeno u aktuelnom upozorenju RHMZ, danas će u planinskim predelima padati sneg, pa se očekuje formiranje snežnog pokrivača visine do 10 centimetara, a lokalno i više.
Takođe, THMZ upozorava da se sutra i prekosutra očekuje jutarnji mraz intenziteta od minus šest do nula stepeni na dva metra visine, a u planinskim predelima oko i malo ispod minus deset stepeni.
Upozorenja važe i za vodostaje. Kako je navedeno na sajtu RHMZ, naredna tri dana vodostaji na Savi, koji su trenutno povišeni, će biti u stagnaciji i manjem opadanju, a kretaće se nešto iznad granice vanredne odbrane od poplava kod Šapca i kod Sremske Mitrovice.
(Telegraf)
BONUS VIDEO - NOVAC NIJE RAZLOG ZAŠTO LjUDI KOCKAJU
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)