SPREMITE SE, DANAS ĆE BITI OŠTAR MRAZ: Evo šta nas čeka do kraja nedelje
PREMA prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) sredinom sedmice očekuje se jačanje jutarnjeg mraza.
Foto: Novosti
U četvrtak i petak u svim regionima Srbije, a za dane vikenda uglavnom van košavskog područja, u jutarnjim satima očekuje se pojava jakih mrazeva, u nižim predelima sa vrednostima minimalne temperature mestimično ispod -10 stepeni a na planinama lokalno i ispod -15 stepeni.
Danas će na jugozapadu, jugu i jugoistoku Srbije, kao i u oblasti Homoljskih planina ujutro biti umereno do potpuno oblačno, još ponegde uz provejavanje slabog snega.
Tokom dana uslediće postepeno razvedravanje. U ostalim krajevima tokom celog dana biće pretežno sunčano, ali hladno. Duvaće slab do umeren, severni vetar. Najniža temperatura biće od -9 do -3 stepeni, a najviša od 0 do 4 stepena.
U Beogradu će biti pretežno sunčano i hladno. Duvaće slab, severni vetar. Najniža temperatura od -7 do -4 stepena, a najviša oko 2 stepena.
U Srbiji će do kraja sedmice biti hladno sa umerenim i jakim jutarnjim mrazem uz minimalnu temperaturu u većini mesta od -12 do -4 stepeni. Tokom dana biće pretežno sunčano vreme, krajem sedmice uz prolaznu umerenu oblačnost. U petak uveče i za vikend u košavskom području duvaće umeren i jak jugoistočni vetar. Maksimalna temperatura biće od 2 stepena sredinom sedmice do 8 stepeni za dane vikenda, samo će se u Timočkoj Krajini zadržati hladnije vreme.
U poslednjoj sedmici februara očekuje se dalji porast i jutarnje i dnevne temperature, ali uz prolazno naoblačenje s kišom, na planinama sa snegom.
Popaljeni alarmi
Na snazi je žuti meteoalarm u celoj Srbiji zbog niskih temperatura i snega
Biometeorološka prognoza
Relativno poboljšanje biometeorološke situacije doprineće smanjenju tegoba kod hronično obolelih i osetljivih osoba. Oprez se savetuje kardiovaskularnim, cerebrovaskularnim i nervno labilnim bolesnicima. Moguće je smanjenje radne sposobnosti kao meteoropatska reakcija. U saobraćaju se preporučuje pojačana opreznost.
(rhmz)
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)