TRAGEDIJA HOLOKAUSTA OPOMINJE: Premijer Vučević položio venac na Dunavskom keju u Beogradu
HOLOKAUST predstavlja jednu od najvećih tragedija koje je čovečanstvo iskusilo u modernoj istoriji, poručio je premijer Srbije, Miloš Vučević na ceremoniji obeležavanja Međunarodnog dana sećanja na žrtve Holokausta kod spomenika "Menora u plamenu" na Dunavskom keju, u Beogradu gde je, kao izaslanik predsednika Republike, položio venac.
Foto: Printscreen
On je dodao da je Srbija u poslednjoj deceniji učinila vanredan napor na izgradnji trajne kulutre sećanja na svoje žrtve tog zločina i poručio da je naša odgovornost da čuvamo i prenosimo sećanja na Holokaust na buduće generacije.
- Danas smo se okupili da se prisetimo miliona stradalih, mučenih i ubijenih samo zato što nisu odgovarali ideološkim stavovima i shvatanjima nacističkog režima. Jevreji, Sloveni, Romi, politički disidenti i drugi bili su žrtve destruktivne ideologije koja je zauvek ostavila tamnu senku nad istorijom Evrope ali i čitavog čovečanstva - rekao je Vučević
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)