DETALJNA VREMENSKA PROGNOZA ZA NAREDNI PERIOD: Grmljavinske oluje, pa tropska vrelina - pijavice moguće u omiljenim letovalištima
I OVE sedmice u Srbiji će se zadržati tropske temperature. Prema najavama meteorologa, vrelo će biti sve do 7. septembra, a čeka nas i pakleni početak školske godine. Ipak, u naredna tri dana biće padavina, ali će one nažalost ponovo zaobići severni deo Srbije.
Foto: Novosti
Kako pojašnjava meteorolog Ivan Ristić, pljuskovi se ponovo očekuju u naredna tri dana. Kiše neće biti u svim delovima Srbije, jer se visinski ciklon premešta sa istoka na jug, te će padavinama biti pogođeni pretežno jugozapad, jug i jugoistok zemlje.
- Najviše padavina nas očekuje u jugozapadnoj, južnoj i jugoistočnoj Srbiji. Biće pogođena cela ta donja polovina zemlje, a visinski ciklon se spušta sve južnije. U subotu će se spustiti u Severnu Makedoniju i Grčku - pojašnjava sagovornik.
Kako će se pljuskovi kretati po Srbiji
Prema njegovim prognozama, najviše padavina biće u popodnevnim časovima, tokom četvrtka. Kako se visinski ciklon bude premeštao, tako će biti i manje uslova za pljuskove u Srbiji.
Pljuskovi u četvrtak
Sutra će u Srbiji biti najviše padavina, iako će ceo severni deo Srbije ostati suv, uključujući i Beograd.
Padavine se očekuju već oko podneva, pa sve do večernjih časova.
Pljuskovi će prvo zahvatiti jugozapadni deo Srbije, te će pljuskova biti i u Užicu, Bajinoj Bašti, na Zlatiboru, Novom Pazaru, pa sve do Kosova i Metohije.
Najjače padavine zahvatiće područje oko Niša i Kruševca.
Pljuskova će biti i na jugoistoku - u Pirotu, Zaječaru, Boru, Vranju...
Najjači udar pljuskova oko 18 sati premestiće se na Kosovo i Metohiju.
Pljuskovi u petak
Već u petak, pljuskovi će u Srbiji biti razuđeniji. U popodnevnim časovima zahvatiće krajnji jugoistok, jugozapad i jug Srbije. Kiša će biti slabija.
Najjače padavine očekuju se na KiM i u okolini Pirota.
Padavine će se tokom popodneva premeštati iz smera istoka ka jugu, ali će i tokom dana slabiti.
Pljuskovi se u subotu "sele" u Grčku
U subotu će biti najmanje kiše.
Padavina će biti samo na krajnjem jugu Srbije, a tokom poslepodneva u potpunosti će se premestiti ka Severnoj Makedoniji i Grčkoj.
Upozorenje za turiste u Grčkoj
Kako navodi sagovornik, kako će se pljuskovi premeštati ka jugu, tako će biti više uslova za kišu u Grčkoj, gde boravi veliki broj naših turista.
- Visinski ciklon spustiće se u Grčku. Turisti treba da budu na oprezu. Tačno je da neće biti toliko jak, ali može da izazove pojavu pijavica, tako da neka se pripaze - poručio je Ristić.
Najobilnije padavine očekuju se u petak u poslepodnevnim satima i u subotu, kada će se i visinski ciklon najviše spustiti ka jugu, odnosno Grčkoj.
Kako dodaje, kiše u Grčkoj biće u omiljenim letovalištima Srba:
Solun
Halkidiki
Tasos
Atina
Peloponez
Tropski početak školske godine, pa pravo osveženje
Prva nedelja septembra donosi nam tropsko vreme. Nakon toga, temperatura će biti u postepenom padu, pa tek oko 7. septembra možemo da očekujemo osetno prijatnije vreme sa temperaturama ispod 30 stepeni.
- Imaćemo tropski početak školske godine. Od subote je stabilizacija i prestanak padavina, temperature će ići od 32 do 36 stepeni. Tek oko 7. septembra možemo da očekujemo da temperatura padne ispod 30 stepeni - pojašnjava Ristić.
(Blic)
BONUS VIDEO: MEDVED NA AUTO-PUTU: Pogledajte kako desetine vozača prati životinju
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SAMO ĆE U OVA DVA DELA SRBIJE BITI PADAVINA: Stižu pljuskovi i grmljavina
28. 08. 2024. u 14:26
TRI MEDALjE ZA HEMIČARE: Uspeh naših srednjoškolaca na olimpijadi iz hemije
20. 07. 2026. u 15:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)