SRPSKA PORODICA EVAKUISANA IZ POJASA GAZE: Bračni par sa decom izbavljen iz ratne zone
DRŽAVLjANI Srbije, koji imaju i dvojno državljanstvo, bračni par i četvoro dece, starosti između 6 meseci i 6 godina, spaseni su iz Pojasa Gaze.
Foto Tanjug/AP
Spasena je porodica El Šair, koja je evakuisana iz grada Kan Junis iz Pojasa Gaze.
Šestoro ljudi je spaseno zajedničkom koordinisanom akcijom MSP Srbije, srpskih ambasada u Kairu i Tel Avivu, kao i nadležnih državnih organa Egipta i Izraela.
Podsećamo, ovo je još jedna akcija u nizu spasavanja naših državljana iz ratne zone Izraela.
BONUS VIDEO: VAZDUŠNI NAPAD NA STAMBENI KOMPLEKS - Izraelci bombardovali stambene zgrade u Kan Junisu
(Informer)
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)