STIŽE NAM TEMPERATURNA PROMENA: Detaljna vremenska prognoza do kraja godine - prvo mraz, a onda obrt
METEOROLOG Marko Čubrilo je na svom Fejsbuk nalogu objavio kakvo nas vreme očekuje do kraja meseca.
Foto: P. Milošević/M. Anđela/Profimedia/Ilustracija
- Od nedelje sledi jačanje anticiklona i sve do oko 26.12, a možda i malo duže taj sistem bi trebao dominirati vremenskim prilikama nad našim delom Evrope. Uz suvo i stabilno vreme biće uslova za pojavu magle, koja se ponede i to uglavnom nad nizijama i uz rečne doline može zadržavati i veći deo dana donoseći "veštačku zimu" uz maglovito i hladno vreme - napisao je Čubrilo i dodao:
- Oko 22.12. može doći do prolaznog naoblačenja, ali su šanse za bilo kakve padavine minimalne. U početku jutarnji minimumi od -7 do -2, a dnevni maksimumi od +2 do +6 stepeni Celzijusa, dok bi posle 22.12. bilo malo toplije uz slabiji jutanji mraz i dnevne maksimume iznad proseka za ovo doba godine i oni bi se kretali od +5 do +12 stepeni Celzijusa, osim u predelima sa maglom gde bi bilo oko +1 stepen Celzijusa.
On navodi i da je "na dugoročnim ansamble proračunima oba modela posle 26.12. primetan pad temperature vazduha, uz određen broj vrlo hladnih članova proračuna".
- To ukazuje da je pred sam kraj ovog meseca moguća promena sinoptike, ali hoće li do nje zaista doći i koliko će ona biti izražena ostaje da se vidi i tek oko 22.12. ćemo imati neki jasniji trend.
Naredni dani donose pretežno suvo i stabilno vreme uz moguće duže zadržavanje magle, a prave zime ovog meseca verovatno neće biti. Svi izneti podaci i procene su rezultat moje obrade i tumačenja numeričkih modela, za zvanične informacije pratite države prognostičke zavode - poručio je meteorolog.
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
SVI STE FOLIRANTI! Dara Bubamara napustila Zvezde Granda - reagovala Ceca "Nije fer, ni kolegijalno"
PEVAČICA Dara Bubamara reagovala je burno na kritike koje je dobio njen kandidat od strane njenih kolega iz "Zvezda Granda".
25. 01. 2026. u 13:10
Komentari (0)