ALBANCI ODLAZE U NEMAČKU: Sve više stanovnika lažne države traži radne vize za zapadne zemlje
U POSLEDNjA dva meseca, u decembru prošle i januaru ove godine, više od sto pet hiljada građana tzv. Kosova podnelo je ambasadi Nemačke u Prištini zahtev za radnu vizu.
Foto: AP Photo/Visar Kryeziu
Naime, kako su preneli prištinski mediji na albanskom jeziku, veliki broj građana koji traže bolji život i veće plate podneo je zahteve za vize i drugim predstavništvima zapadnoevropskih zemalja.
Inače,samo u januaru protekle godine za Nemačke vize zahteve je podnelo 56.639 građana, dok je ambasada Nemačke u Prištini, kako su preneli albanski mediji, saopštila da se zbog velike potražnje za vizama termini dodeljuju mesečno putem postupka žrebanja.
BONUS VIDEO: Ispovest Nikole - dečaka koga su pretukli Albanci, njegovog oca i predsednika opštine
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (6)