OKTOBARSKI PROSEK 82.000: U prestonici oko 220.000 zaposlenih više nego 2013. godine
PROSEČNA plata u prestonici u oktobru iznosila je 82.000 dinara, odnosno 705 evra, a očekujemo da će već u januaru, s obzirom na povećanje plate u javnom sektoru iznositi do 720 evra, izjavio je Goran Vesić, zamenik gradonačelnika.
Foto:
Prema rečima Vesića, prosečna zarada je 2103. godine iznosila 467 evra, a broj zaposlenih je povećan za oko 220.000. On je istakao da u Beogradu sada radi 780.000 ljudi.
- Ovo sve pokazuje da smo dobro postupili kada smo odlučili da radimo i da se čuvamo tokom pandemije "kovida 19" - naveo je zamenik gradonačelnika. - Beograd će biti jedan od retkih gradova koji će raditi za Novu godinu".
Vesić je rekao da, u ugostiteljstvu u Beogradu radi oko 40.000 ljudi, koji ulaze u statistiku zaposlenih, dodajući da bi, da oni nisu radili, prosečna plata u glavnom gradu bila niža.esiać, prosečna zarad je 2103. godine iznosila 467 evra, a broj zaposlenih je povećan za oko 220.000. On je istakao da u pBeogradu sada radi 780.000 ljudi.
On je dodao da Srbija teži ka tome da 2025. godine prosečna plata u zemlji bude 900 evra, što znači da u Beogradu ona ne može da bude manja od 1.100 evra.
- Ovo sve pokazuje da smo dobro postupili kada smo odlučili da radimo i da se čuvamo tokom pandemije "kovida 19" - naveo je Vesić. - Beograd će biti jedan od retkih gradova koji će raditi za Novu godinu".
Vesić je rekao da, u ugostiteljstvu u Beogradu radi oko 40.000 ljudi, koji ulaze u statistiku zaposlenih, dodajući da bi, da oni nisu radili, prosečna plata u glavnom gradu bila niža.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)