"ŠKODA" ĆE PRAVITI TRAMVAJE I U SRBIJI: Goran Vesić u Pragu - češki gigant do kraja 2021. godine stiže u Kragujevac
KOMPANIJA "Škoda" donela je odluku da do kraja ove godine počne proizvodnju tramvaja u Kragujevcu. Ovu informaciju saopštio je Zdenek Majer, potpredsednik "Škode" Goranu Vesiću, zameniku gradonačelnika Beograda, koji je na poziv čeških kompanija, u četvrtak predstavljao mogućnost investiranja u Beograd.
"Škodin" tramvaj u Pragu / Foto Vikipedija
Vesić je obavestio češke domaćine da će Beograd u narednih pet godina kupiti 80 novih trolejbusa, kao i 120 tramvaja. Tako da uz kupovinu 500 autobusa na prirodni gas, od koji se prvih sto već nabavlja, to će značiti potpunu zamenu voznog parka gradskog prevoznika.
On je pozvao kompaniju "Škoda" da učestvuje na tenderima koje će grad narednih meseci da raspiše i pozdravio njihovu odluku da počnu sa proizvodnjom u Srbiji.
Vesić je posetio i kompaniju "EP holding", koja je zainteresovana za ulaganje u energetiku Beograda, toplane, kao i nova postrojenja za proizvodnju toplotne i električne energije.
- "EP holding" je jedna od najvećih evropskih kompanija u ovoj oblasti i njihovim predstavnicima smo poručili da su dobrodošli u Beograd i da se radujemo njihovim investicijama - izjavio je Vesić koji je na sastanku sa češkim kompanijama zainteresovanim za investiranje u Beogradu rekao je da su do sada najveće češke investicije bile usmerene na građevinarstvo i nekretnine.
Preporučujemo
VASKRŠNjE ČAROLIJE U TOPČIDERSKOM PARKU: Besplatni programi za decu i porodice
09. 04. 2026. u 15:39
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
TAJNI DOGOVORI IZ 80ih: Kako su SAD naoružavale Teheran, Regana umalo koštalo fotelje, umešan državni vrh - afera Iran-Kontra (FOTO)
OLIVER Nort je američki politički komentator i penzionisani pukovnik Korpusa američkih marinaca koji svakom svojom pojavom podseti na kontroverze koje se vežu za njegovo ime.
09. 04. 2026. u 12:33
Komentari (3)