"SVI SE NAORUŽAVAJU BESOMUČNO, KUPUJU ORUŽJE OD 250 MILIJARDI!" Vučić na Međunarodnom sajmu naoružanja u Abu Dabiju
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić danas je, u okviru radne posete Ujedinjenim Arapskim Emiratima, obišao Institut G42 u Abu Dabiju.
Printscreen
"IDEX 2023" jedan je od najvećih i najznačajnijih sajmova gde se prikazuje najnovija oprema, inovacije i tehnologije u međunarodnom sektoru odbrane.
"Ono što ste mogli da vidite kod Amerikanaca su uglavnom dronovi i bespilotne letelice. Svi se naoružavaju besomučno. Kupuju oružje za 250 milijardi", rekao je Vučić.
Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je, u okviru radne posete Ujedinjenim Arapskim Emiratima, obišao Institut G42 u Abu Dabiju i održao sastanak sa predstavnicima te kompanije.
Grupa 42 (G42) je vodeća kompanija koja se bavi razvojem veštačke inteligencije i klaud računarstva sa sedištem u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Ova kompanija posluje širom Ujedinjenih Arapskih Emirata, Centralne Azije, Bliskog istoka i Severne Afrike.
Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu Vlade Srbije potpisala je polovinom februara 2022. godine, na Svetskoj izložbi Ekspo 2020 u Dubaiu, Memorandum o razumevanju sa kompanijom G42 iz UAE, koji predviđa saradnju u oblasti veštačke inteligencije i njen brži razvoj u Srbiji.
Dokument su potpisali direktor G42 "Cloud Technology" Talal el Kaisi i direktor Kancelarije za IT Mihailo Jovanović, u okviru investicione konferencije koja je održana u okviru proslave Dana državnosti Srbije u Dubaiju.