KO JE BRŽI NA LEDU? Nadmetanje klizača u Jagodini danas i sutra

Zorica Gligorijević 21. 02. 2023. u 13:58

TAKMIČENjE u klizanju učenika osnovnih i srednjih škola, kao i studenata, biće organizovano danas, 21. februara, i sutra, 22. februara, na Gradskom klizalištu u Jagodini od 19 časova.

Foto:Z.Gligorijević

Takmičenje će biti pojedinačno i ekipno-štafetno u disciplini brzine prolaza poligona. Najkraće zbirno prolazno vreme daće najbolji rezultat na osnovu kog će se praviti lista plasmana i nagrada. Za svako obaranje čunja ili pada takmičara, dodaje se po jedna kaznena sekunda. Takmičar koji ne izvrši zadatak biće diskvalifikovan.

Večeras je predviđeno pojedinačno takmičenje osnovnih i srednjih škola, kao i fakulteta. Svaka škola imaće po osam učenika, (četiri devojčice i četiri dečaka), odnosno iz svakog razreda po jedan učenik.

Sutra će biti održano ekipno takmičenje osnovnih i srednjih škola, kao i fakulteta. Ekipe će činiti po osam učenika ili studenata.

Po završetku takmičenja biće proglašeni pojedinačni i ekipni pobednici, kojima će biti dodeljene nagrade.

Organizator takmičenja su grad Jagodina i Jagodinski sportski savez „JASSA“.

U slučaju loših vremenskih uslova za takmičenje, organizator zadržava pravo pomeranja satnice ili datuma održavanja takmičenja, o čemu će učesnike blagovremeno obavestiti.

Pogledajte više