VIŠE NOVCA NEGO LANE: Za razvoj poljoprivrede kraljevačkog kraja izdvojen 81 milion dinara

Goran Ćirović 15. 04. 2022. u 10:53

ZA podsticaj poljoprivrede i ruralnog razvoja kraljevačkog kraja ove godine u gradskom budžetu ukupno je izdvojen 81 milion dinara, što je čak 24 odsto više novca nego prošle godine.

G.Šljivić

Pravilnikom o uslovima, postupku i načinu korišćenja sredstava za podsticaj poljoprivrednim gazdinstvima za tekuću godinu koji je usvojilo ovdašnje Gradsko veće, od ukupnog iznosa samo za subvencije ulaganja u fizičku imovinu predviđeno je 37,4 miliona dinara, gotovo 13 miliona više nego lane.

Prema usvojenom Pravilniku, ove godine stimulisaće se proizvodnja mesa i mleka, voća, povrća i cveća, kao i proizvodnja žitarica, industrijskog, aromatičnog i začinskog bilja.

G.Šljivić

Subvencije i voćarima

Kako saznajemo u gradskom Savetu za poljoprivredu, maksimalan iznos koji se može dobiti ove godine uvećan je za 50.000 i iznosi 250.000 dinara, a predviđeno je povećanje bodova za vlasnice poljoprivrednih gazdinstava koje budu konkurisale sa dosadašnjih pet na 10 bodova.

Usvajanjem pomenutog Pravilnika stekli su se uslovi za javni poziv poljoprivrednicima koji žele subvenciju iz gradske kase, a konkurs bi trebalo da bude raspisan do kraja ovog meseca.

Pogledajte više