OSMESI DOVOLJNO GOVORE: Učenici iz Gračanice na petodnevnom odmoru na Goču poviše Kraljeva
U SKLOPU dugogodišnje saradnje opštine Gračanica i Kraljeva, na planini Goč kao gosti grada na Ibru ovih dana na petodnevnom odmoru boravi ukupno 37 učenika osnovnih škola sa teritorije ove opštine na Kosovu i Metohiji i četvoro njihovih nastavnika.
GU u Kraljevu
Grupu dragih gostiju na pitomoj planini poviše Kraljeva obišli su gradonačelnik dr Predrag Terzić i predsednica Opštine Gračanica prof. dr Ljiljana Šubarić sa saradnicima.
- Izmamili ste trideset sedam osmeha naše dece i podarili im pet lepih dana druženja i uživanja. Vaš i naš cilj je isti, a to je i politika naše države, da sva deca imaju ista prava i iste uslove za odrastanje kako bi videla mogućnost da svoju budućnost grade tamo gde su i rođena – rekla je ovom prilikom predsednica opštine Gračanica, zahvaljujući se Kraljevčanima na gostoprimstvu, prijateljstvu i saradnji. GU u Kraljevu
Ona je dodala da su deca iz osnovnih škola sa teritorije opštine Gračanica vredni i dobri đaci koji nisu imali mnogo prilika i mogućnosti za ovakva putovanja, izrazivši nadu da će i buduće generacije mališana letovati i zimovati na Goču, kao i da će imati priliku da uzvrate gostoprimstvo mladim Kraljevčanima. GU u Kraljevu
- Uveren sam da će deca koja su posetila Kraljevo i Goč nastaviti kontakte sa svojim ovdašnjim vršnjacima, da će se roditi nova prijateljstva i da ćemo u godinama koje slede nastaviti da negujemo tradicionalno dobre odnose – poručio je dr Predrag Terzić, prvi čovek grada na Ibru.
PRIJATELjSTVO
UČENIKE iz Gračanice ugostili su i vršnjaci iz Osnovne škole „Živan Maričić“ u Žiči kod Kraljeva sa kojima su zajedno bili na nekoliko časova i zasadili deset sadnica belog bora kao simbol prijateljstva. Sa svojim domaćinima, mališani su ovom prilikom posetili srednjovekovni manastir Žiču i Narodni muzej u Kraljevu.