OPOMENA DA (SA)ČUVAMO REKE: U Kraljevu oslikan jedinstven kaskadni mural
JEDINSTVEN, veliki kaskadni mural inspirisan Brezanskom rekom koji je oslikala umetnica Jana Danilović, posvećen očuvanju svih reka u kraljevačkom kraju, svečano je otvoren na stepeništu kod Atletskog stadiona u centru Kraljeva.
G.Ćirović
Ovom prilikom aktivisti tri Inicijative - „Pravo na vodu“, „Sačuvajmo planinske reke Kraljeva“ i „Spasimo Studenicu“, posetiocima i prolaznicima su delili razglednice koje prikazuju lepote reka i strahote koje iza sebe ostavaljju hidroelektrane. G.Ćirović
Oni su, ujedno, pozvali građane da razglednice pošalju ovdašnjim gradskim čelnicima i tako ih podsete da konačno usvoje moratorijum na izgradnju mini hidroelektrana u kraljevačkom kraju. G.Ćirović
- Prošlo je čak tri meseca od podnošenja inicijative za moratorijum i do danas nismo dobili nikakav odgovor – rekla je ekološka aktivistkinja Bojana Minović. - Još jednom zahtevamo da se na dnevnom redu Gradske skupštine nađe odluka o obustavi daljih izdavanja dozvola za MHE do donošenja novog prostornog plana u kojem bi se lokacije izbrisale i time sačuvale reke Kraljeva i okoline.