OTKRIVENO! Ovo je trik koji Alkaraz koristi da se oporavi posle svakog meča, a možete ga probati i vi
KARLOS Alkaraz će u finalu Australijan opena igrati sa Novakom Đokovićem, a poznata teniserka, sada prezenterka Barbara Šet otkrila je kako se španski as oporavlja posle mečeva.
Foto: AP
Nakon maratonske borbe u polufinalu i meča koji je trajao preko pet i po sati u kome je savladao Aleksandra Zvereva imao je dosta problema, posebno sa butinom, mučninom ali i nedostatkom energije.
Austrijanka Šet je otkrila u programu Eurosporta kako se oporavlja.
– On pije sok od kiselih krastavaca, to mu pomaže da se mišići brže oporave – kratko je objasnila Barbara Šet u programu „Eurosporta“.
Sok od kiselih krastavaca inače je veoma popularan kod sportista za ublažavanje grčeva zbog elektrolita (natrijum, kalijum) i sirćeta koje brzo zaustavlja nerve, a može se koristiti i za regulaciju šećera u krvi, zdravlje creva (ako je fermentisan) i kao izvor antioksidanata.
I sam Alkaraz je nakon plasmana u finale istakao da ga čeka težak zadatak u završnici turnira, ali da će učiniti sve kako bi se što bolje oporavio i spreman dočekao borbu za trofej.
– Meč je bio izuzetno naporan, trajao je pet sati i to ostavlja posledice. Moraćemo da prilagodimo treninge i smanjimo intenzitet kako bih se oporavio. Neverovatno je kako se duel okrenuo u moju korist i presrećan sam zbog pobede. Sada mi je fokus na finalu, biće to ogroman izazov. Daću maksimum da budem spreman i da pokušam da osvojim titulu – poručio je Alkaraz.
BONUS VIDEO: Aleks Koreča za Novosti o "velikoj trojci": Ono što su uradili ravno je čudu