ŠTA KAŽE ISTORIJA TENISA? Evo kakve su šanse Đokovića da osvoji grend slem titulu posle 1:1 u setovima u finalu

Novosti online 16. 07. 2023. u 17:11

Novak Đoković i Karlos Alkaraz sastali su se u finalu Vimbldona, a iako je Srbin izgubio set broj dva, istorija "belog sporta" daje mu veće šanse da dođe do titule.

Naime, od 17 dosadašnjih Novakovih grend slem finala u kojima je rezultat posle dva seta bio 1:1, Đoković je ostvario 12 pobeda i doživeo pet poraza.

Posebno je zanimljiv podatak vezan za londonski turnir.

Od pomenutih 17 finala u kojima je bilo a 1:1 posle dve deonice, pet puta se to Novaku desilo u završnim borbama za vimbldonski trofej, a Đoković je posle takva dva seta na londonskoj travi - osvojio svih pet titula.

Podsetimo, prenos meča Novak Đoković - Karlos Alkaraz možete uživo da pratite na portalu "Novosti".

BONUS VIDEO: Svi su daleko iza: koga je Novak „prešišao“ po broju nedelja kao broj 1?