SABALENKA U POLUFINALU ROLAN GAROSA: Svitolina odbila da pruži ruku Beloruskinji posle poraza

Novosti online 06. 06. 2023. u 15:26

BELORUSKA teniserka Arina Sabalenka plasirala se u polufinale Rolan Garosa, pošto je pobedila Ukrajinku Elinu Svitolinu sa 6:4, 6:4.

Prvi set bio je izjednačen sve do devetog gema kada je prvu i jedinu brejk-loptu iskoristila druga igračica sveta. Potom je sigurno odservirala i došla do prednosti.

Drugi segment meča je bolje počeo za 192. na VTA listi, odmah je napravila brejk i povela sa 0:2. Ipak, izgubila je nakon toga dva vezana svoja servisa, što je omogućilo 25-godišnjakinji iz Minska da stekne vođstvo i trijumfuje posle jednog sata i 38 minuta.

Arina Sabalenka/FOTO: Tanjug/AP

Ukrajinka je nastavila trend da se ne rukuje sa ruskim i beloruskim teniserkama. Sabalenka je čekala na mreži, ali Svitolina je pružila ruku samo sudiji, ne i protivnici.

Arina će u polufinalu igrati protiv Čehinje Karoline Muhove.

BONUS VIDEO: SRBIN I RUS U CENTRU PAŽNjE: Novak Đoković i Danil Medvedev zajedno na Rolan Garosu