KECMANOVIĆ U OSMINI FINALA IV: Sledeći je Beretini

Novosti online 15. 03. 2022. u 21:06

SRPSKI teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala Indijan Velsa, pobedom nad Holanđaninom Botikom van de Zandšlupom u dva seta, 7:6(3), 7:5.

Meč je trajao nešto više od sat i po.

Prava drama je viđena u prvom setu. I jedan i drugi teniser su bili sigurni na svoj servis, toliko sigurni da nisu dozvolili brejk lopte, pa se otišlo u taj brejk.

Tamo je srpski igrač bio prisebniji i sa 7:3 slavio.

Prva brejk lopta viđena je u trećem gemu drugog seta i odmah brejk. Kecmanović je bio taj koji je prvi oduzeo servis protivniku. Holanđanin je potom zatražio medicinski tajm aut zbog problema sa žuljevima na ruci. Ta odluka ili ti puka slučajnost urodili su plodom, pošto je De Zanšulp uspeo da se vrati u meč oduzme servis Srbinu i ponovo unese dramu u ovaj meč.

Međutim, dokaz napretka Kecmanovića jeste 11. gem kada je sjajnom igrom ponovo uzeo brejk protivniku i rešio set rezultatom 7:5.

Miomir će u osmini finala igrati sa Italijanom Mateom Beretinijem.