NASTAVIO SE LOŠ DAN ZA SRPSKI TENIS: I Kecmanović završio učešće u Nur-Sultanu

Č. V.

23. 09. 2021. u 16:37

SRPSKI teniser Miomir Kecmanović poražen je u osmini finala Nur-Sultana (Kazahstan), baš kao i Dušan Lajović i Filip Krajinović. Tako je nastavljen loš dan za naš "beli sport" kada je ovaj turnir u pitanju.

Trenutno 60. igrač sveta izgubio je od domaćeg predstavnika Aleksandra Bublika (34. na ATP listi) sa 6:2, 3:6, 7:5.

Meč je trajao dva sata i dva minuta igre, a Kecmanović je propustio priliku da se nađe u četvrtfinalu.

Posle dobro odigranog prvog seta usledio je pad u drugom, što je iskoristio Kazahstanac i odveo meč u treći set.

Odlučujući deo susreta bio je neizvestan. Beograđanin je pri rezultatu 3:4 imao tri brejk lopte, nije ih iskoristio i kazna je stigla u 11. gemu.

Jedini preostali srpski predstavnik na ovom turniru koji se igra za nagradni fond od 480.000 dolara je Laslo Đere. On će u četvrtfinalu igrati protiv Sunvu Kvona iz Južne Koreje koji je danas bio bolji od Dušana Lajovića.

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda