ĐERE U ČETVRTFINALU NUR-SULTANA: Srpski teniser posle velike borbe savladao Italijana

Novosti online 22. 09. 2021. u 15:44

SRPSKI teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira u Nur-Sultanu, pošto je pobedio Italijana Lorenca Muzetija sa 6:4, 6:7(3), 6:4.

Velika borba viđena je na ovom meču, a 49. igrač sveta je propustio priliku da meč reši u dva seta.

Servirao je momak iz Sente za trijumf pri rezultatu 5:4 u drugom segmentu duela, ali je ruka zadrhtala, pa je 19-godišnjak iz Karare najpre vratio brejk, a potom i dobio set.

U trećem je Đere prvi oduzeo rivalu servis. I opet se ponovilo isto. Servirao je za meč i ponovo izgubio gem. Ipak, već u narednom je napravio novi brejk i slavio posle dva sata i 50 minuta igre.

Srbin će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Sunvu Kvon - Dušan Lajović.