KRAJ ZA LAJOVIĆA NA JU-ES OPENU: Srpski teniser posle pet setova i velike borbe izgubio od Nemca

Novosti online 01. 09. 2021. u 23:07

SRPSKI teniser Dušan Lajović ispao je sa Ju-Es opena, pošto je posle velike borbe poražen od Nemca Petera Gojovčika sa 2:6, 6:4, 2:6, 7:5, 6:4.

Ima za čim da žali Duci (40. na ATP listi). Propustio je veliku priliku da se domogne trećeg kola poslednjeg Grend slema u sezoni.

Odličan prvi set odigrao je Srbin, potom je usledio mali pad u drugom, ali onda opet uspon u trećem i vođstvo od 2:1 u setovima. Izgledalo je tada da Lajović korača ka pobedi, ali to se nažalost na kraju nije dogodilo.

Gojovčik (141. teniser sveta) je bio taj koji je napravio po jedan brejk u četvrtom i petom setu i to mu je bilo dovoljno da slavi na ovom meču koji je trajao tri sata i 16 minuta.

Treba reći da je Lajović propustio veliku priliku u poslednjem setu, jer kod rezultata 3:3 nije iskoristio dve prilike da rivalu oduzme servis.

Srbija je tako već posle dva kola ostala samo sa Novakom Đokovićem kao jedinim predstavnikom u singl konkurenciji u obe kategorije.

Nemac će u trećem kolu igrati protiv Švajcarca Henrija Lakosnena koji je sa 3:1 iznenadio Čileanca Kristijana Garina.