NEMCI IGRAJU POSLE NOVE GODINE: Zbog pandemije odložen početak vaterpolo šampionata u Nemačkoj!

S. K.

26. 10. 2020. u 12:15

ZA razliku od dvoranskih sportova Nemci su rekli stop vaterpolu do kraja ove godine. Šampionat koji je trebalo da počne 31. oktobra, startovaće tek posle Nove godine.

N. Paraušić

U Savezu su u dilemi da li da krenu u januaru ili čak u martu. Prvenstva se neće igrati ni u mlađih kategorijama u obe konkurencije.

Nemci su Šampionat za 2019/20. završili početkom septembra kada je Hanover osvojio titulu. Špandau našeg Nikole Dedovića osvojio je Kup pre mesec dana.

"Moramo da učinimo sve da vaterpolo preživi ovu surovu zimu. U svakom slučaju naši treneri pomagaće klubovima i sportistima kad god je to moguće", kaže potpredsednik Nemačke federacije Uve Brinkman.

Najbolji klubovi nastupiće u evropskim kupovima: Špandau 04 i Hanover u Ligi šampiona, Potsdam i Ludvigsburg u Evrokupu. Ženki tim Špandau 04 igraće Evroligu.