ODBOJKAŠICE JEDINSTVA U LIGI ŠAMPIONA: Igračice iz Stare Pazove sa prvakom Evrope!
ŽREB za grupnu fazu Lige šampiona nije mazio odbojkašice Jedinstva. Igračice iz Stare Pazove igraće u grupi A sa prvakom Evrope Vakifbankom, koju vodi selektor Srbije Đovani Gvideti i za koji igra Bianka Buša, italijanski Vero Volej Milano, koji predvodi Paola Egonu i francuski Miluz Alzas.
https://liga.ossrb.org
Odbojkaši Partizana moraće da izbore grupnu fazu Lige šampiona. Prvo će u prvoj rundi u grupi 2 igrati sa Olimpijakosom i Radnikom iz Bijeljine.
U Kupu CEV odbojkašice Crvene zvezde u 16-finala igraće sa španskom ekipom Teneriga La Lagune, a Železničar iz Lajkovca čeka rivale iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Odbojkaše Vojvodine u prvom kolu Kupu CEB igraju sa ukrajinskim Žitomirom, a Radnički sa švajcarskim Amrisvilom.
U Kupu izazivača odbojkašice Uba će u prvom kolu (11. i 18. oktobar) igrati sa austrijskim Klagenfurtom, a TENT iz Obrenovca sa belgijskom ekipom Šarloa. U istom takmičenja odbojkaše Ribnice u 16-finala očekuje duel sa boljim iz meča Merkur Maribor (Slovenija) - AKAA Volej (Finska).
U BVA kupa pravo učešća ima subotički Spartak u obe konkurencije.