SAGONSEN RAZBIO "ORLOVE": Rukometaši Srbije u Bergenu izgubili od Norveške čak sa 35:25

S. K. 12. 03. 2023. u 20:18

NOKAUT u Bergenu. Rukometaši su u četvrtom kolu grupe 2 u kvalifikacijama za EP januara 2024. u Nemačkoj bili nemoćni protiv Norvežana - 25:35 (12:17). Srbi u petom kolu, 27. aprila gostuju Finskoj, a 30. dočekuju Slovačkoj.

Norvežani su u megdan sa "orlovima" ušli odlučni da im se revanširaju za poraz u Novom Sadu (24:25). Naročito je motivisan bio jedan od najboljih rukometaša sveta Sander Sagosen, koji je, posebno u prvom poluvremenu, bio nerešiva enigma za naše igrače. Čak 12 puta, od toga osam u prvom delu, je matirao srpske golmane i predvodio je šestu selekciju sveta da pobede.

Izabranici Tonija Đerone su samo u uvodnim minutima pružili žestok otpor. Čak su u devetom minuti golom Pešmbaleka poveli sa 4:2, ali je domaćin brzo preokrenuo na 6:4. Do 20. minuta su Srbi disali za vratom Norvežanima (9:10), a onda je usledio slom "orlova", kada su za pet minuta primili pet lakih golova - 9:15. Od tog trenutna na terenu su igrali samo Norvežani, dok su naši statirali.

NORVEŠKA - SRBIJA 35:25 (17:12)

DVORANA: "Asane arena" u Bergenu. Gledalaca: 2.000. Sudije: Mata i Lopez (Španija). Isključenja: Norveška 2, Srbija 6 minuta. Sedmerci: Norveška 6 (5), Srbija 4 (4).

NORVEŠKA: Saveras (5 odbrana), Aga 1, Sagosen 12 (5), Overbi,Toft 2, Heldal, Bjernsen 5, Gulerud 2, Gronadl 1, Joahnasen 1, O`Saliven, Rajnkind 6, Guliksen, Blonc 4, Red 1, Bergerud (2 odbrane).

SRBIJA: Bomaštar (6 odbrana), Vorkapić, Borzaš 3, Radivojević 2 (1), Nemanja Ilić 2 (1), Pešmbalek 2, Vanja Ilić 2 (2), Rogan, Vejin 2, Kukić 1, Marsenić 5, Zečević 1, Orbović 4, Milosavaljević, Dodić 1, Milosavljev (5 odbrana).

TABELA: Norveška 6, Srbija 6, Slovačka 2, Finska 2 boda.