NOVI BEOGRAD SILAN U NASTAVKU: Naš prvak u Ligi šampiona savladao neugodni Sabadelj sa 16:11

S. Krstović 17. 02. 2023. u 22:51

PAMTI se samo pobeda. Vaterpolisti Novog Beograda nisu blistali, ali su u osmom kolu grupe B Lige šampiona i na svom bazenu dokazali da su mnogo kvalitetniji od Sabadelja - 16:11 (4:2, 4:4, 5:2, 3:2). Puleni Živka Gocića u devetom kolu, 28. februara dočekuju Ferencvaroš.

M. Vukadinović

U prvom delu vodila se izjednačena borba. Novobeograđani su bili agresivni u napadu, ali nesigurni u odbrani, tako da im ni prednost od 7:4 nije garantovala mirnu završnicu, jer je vicešampion Španije za tri minuta izjednačio na 7:7.

Srećom, u drugom poluvremenu naš prvak je zaigrao čvršće u odbrani i za nekoliko minuta je slomio otpor žilavog protivnika, koji se predao kada je Skumpakis na početku poslednje četvrtine pogodio za 14:9.

- Najbitnije je da smo osvojila nova tri boda. Nisam zadovoljan kako smo igrali u prve dve četvrtine, pre svega u odbrani, primili smo dosta lakih golova spolja. Ali, i pored te malo slabije igre u odbrani uspeli smo u nastavku da svedemo goste na četiri gola, što je donelo ubedljivu pobedu. Borili se jesmo, nije bila sjajna partija, rutinski smo priveli utakmicu kraju - istakao je strateg Novog Beograda Živko Gocić.

BAZEN: SC "11.april". Gledalaca: 300. Sudije: Kolombo (Španija) i Korizna (Poljska). Igrač više: Novi Beograd 11 (8), Sabadelj 10 (6).

NOVI BEOGRAD: Filipović (2 odbrane), Strahinja Rašović 3, Mandić 2, Granados 3, Vučinić 1, Pijetlović 1, Drašović 1, Ćetković 1, Perković, Vlahopulos 2, Skumpakis 2, Viktor Rašović, Žoao Pedro (7 odbrana).

SABADELj: Lorio (7 odbrana), Sanahuja 2, Žil, Marsel Teklas 2, Veh, Valera 1, Kabanas 2, Banićević, Bone 1, Bustos, Ksavijer Teklas.

GRUPA B

OSMO kolo grupe B: Jug - Špandau 11:13, Novi Beograd - Sabadelj 16:11, Breša - Marselj 15:13, Ferencvaroš - OSC 12:11.

TABELA: Breša 21, Novi Beograd 19, Ferencvaroš 18, Jug 11, Špandau 8, OSC 6, Sabadelj 4, Marselj 4 boda.