BROJNA IZLETANJA SA STAZE, A SRPKINJA... Nevena Ignjatović "izdržala" spust na Olimpijskim igrama

Novosti online 15. 02. 2022. u 09:32

NEVENA Ignjatović zauzela je 30. mesto na današnjem spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu. Ona je olimpijsku stazu odvezla u vremenu od 1:40,73.

OKS

Trka ženskog spusta vožena je rano jutros po vremenu u Srbiji. Planirano je da takmičenje počne u četiri sata, ali je usled jakog vetra na stazi sudijski žiri doneo odluku da se start pomeri za 30 minuta.

Slično kao i u muškoj konkurenciji, staza je bila izuzetno zahtevna za sve skijašice. Ukupno pet takmičarki nije uspelo da završi trku, usled izletanja i padova. Nevena je nastupila sa startnim brojem 34, a trku je završila na 30. mestu sa vremenom od 1:40,73.

Ženski olimpijski spust osvojila je takmičarka iz Švajcarske Korin Suter sa vremenom od 1:31,87. Iza nje na podijumu ostale su dve Italijanke. Drugo mesto osvojila je Sofija Gođa sa zaostatkom od 0,16 sekundi, dok je treće mesto osvojila Nađa Delađo koja je zaostala nešto preko pola sekunde (+0,57) za Švajcarkinjom.

Bonus video: Najveći olimpijski skandal - Pendrekom prebijena klizačica da bi druga pobedila