BRONZANE MEDALJE I ZA NAŠE: Okončano svetsko klupsko prvenstvo za odbojkašice

Novosti online 20. 12. 2021. u 12:37

TURSKI Vakifbank Istanbul osvojio je četvrtu titulu klupskog prvaka sveta, pošto je u finalu 13. izdanja Svetskog prvenstva za klubove u konkurenciji odbojkašica u Ankari savladao italijanski Imoko Koneljano sa 3:2 (25:15, 22:25, 25:22, 22:25, 15:7).

Istanbulski Fenerbahče (za koji igra Mina Popović, a u čijem stručnom štabu su, uz glavnog trenera Zorana Terzića, još i Bojan Perović i Marko Stojanović) osvojio je bronzanu medalju, pošto je u meču za treće mesto pobedio brazilski Minas Tenis sa 3:0 (25:18, 25:7, 28:26).

Mina Popović je za Fenerbahče osvojila sedam poena u pomenutom meču, od čega jedan blokom.

Izabel Hak, korektor Vakifbanka, proglašena je za najbolju igračicu (MVP) i najboljeg korektora SP klubova u Turskoj.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu