SP ZA RUKOMETAŠICE: Olimpijske šampionke u finalu

Novosti online 17. 12. 2021. u 19:32

FRANCUSKA je u finalu Svetskog prvenstva za rukometašice. Olimpijske šampionke su u izuzetno neizvesnom duelu savladale Dankinje sa 23:22 (10:12).

Dankinje su vodile tokom prvih 30 minuta, imale dva gola prednosti na poluvremenu, ali je Francuska opravdala ulogu favorita i završnici meča došla do preokreta.

Danska je u nekoliko navrata imala četiri gola prednosti, u finišu meča vodila 20:17, ali je usledila paklena odbrana Francuskinja, krunisana golovima na drugoj strani terena.

U drugom polufinalu sastaju se prvakinje Evrope Norveška i domaća selekcija Španije.

Finale Svetskog prvenstva na programu je u nedelju.

Podsećamo, Srbija je šampionat završila na 12. poziciji, a u drugoj fazi bila je blizu pobede protiv Francuske, ali su nas sudije sprečile u tome.