SRBIJA JE NAJBOLJA NA SVETU: Mladi vaterpolisti pobedili Italiju i pokorili planetu (VIDEO)

Novosti online 05. 09. 2021. u 19:21

MLADI vaterpolisti Srbije osvojili su Svetsko prvenstvo za igrače do 20 godina, koje je održano u Pragu. U finalu su pobedili Italiju sa 10:8 (3:3, 1:1, 3:2, 3:2).

Srbija je tako stigla do trećeg zlata u ovom uzrastu, pošto je prethodno bila najbolja 2011. i 2015. godine.

Golove za Srbiju, postigli su: Marko Radulović i Nemanja Stanojević i Stefan Branković po dva, Vasilije Martinović, Bogdan Gavrilović i Marko Radović po jedan. Kod Italije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Mateo Grata, Filipo Ferero i Andrea Mladosik sa po dva gola.

Prvo poluvreme je proteklo u velikoj borbi i bilo je izjednačeno, što pokazuje i rezultat - 4:4.

I nastavak duela doneo nam je mnogo uzbuđenja, ali mladi "delfini" su bili ti koji su se bolje snašli u vodi. Jasno je postalo nakon gola Stefana Brankovića za plus tri - 9:6 da će se zlato naći na grudima naših momaka, jer je do kraja ostalo tri minuta.

Vremena za preokret nije bilo, pa je Srbija ponovo pokorila planetu u vaterpolu. Podsetimo, seniorska reprezentacija je ove godine na Olimpijskim igrama u Tokiju takođe osvojila zlato.

Do bronzane medalje došli su vaterpolisti Crne Gore koji su bili bolji od Mađarske sa 12:11 nakon peteraca.