POBEDA ODBOJKAŠA: Blokom na "samuraje"

S. K.

03. 06. 2021. u 18:21

Čvrstim blokom "orlovi" su umirili "samuraje". Odbojkaši su u četvrtom kolu Lige nacije ostvarili treću pobedu protiv najprijatnijeg iznenađenja prvog vikenda, Japana - 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:13).

"Orlovi" sutra od 15 časova igraju sa Francuskom, a u subotu u istom terminu sa Brazilom.

Prvi set nije slutio na dobro. Japanci su bili nadahnuti, brzi, neuhvatljivi, a naši sapeti, nervozni, neprecizni. Srećom, evropski šampioni su se trgli od drugog seta, zaigrali su mirnije, strpljivije u napadu, čvršće u bloku. Razigrao se Kovačević, vratio evropskim prvacima samopouzdanje i sigurnost, a proradio je i blok.

Ipak, uz dosta muke su naši preokrenuli na 2:1. U četvrtom setu vodila se izjednačena borba sve do 10. poena, kada su se naši razleteli po terenu i ekspresno stigli do pobede.

SRBIJA - JAPAN 3:1

DVORANA Sajma u Riminiju. Bez publike. Sudije: Ćesare (Italija) i Alrusi (UAE).
JAPAN: Šimicu 10, Onodera 8, Fuđi 3, Otake 8, Fukuzava, Jamamuči 7, Sekita, Ri, Kentero Takahaši 1, Takanaši 15, Ocuka 4, Jamamoto (libero), Ran Takahaši 7, Ogava (libero). Poeni - napad: 54, blok: 7, servis: 2, greške rivala: 20.
SRBIJA: Kovačević 22 (3 bl), Kapur (libero), Peković (libero), Krsmanović 14 (4 bl), Ivović 14, Jovović 4, Kujundžić, Perić, Simić, Atanasijević 9, Luburić 1, Podraščanin 14 (4 bl), Todorović, Kovač. Poeni - napad: 59, blok: 17, servis: 2, greške rivala: 15.