UŽIVO: Partizan - Venecija, crno-beli demolirali Italijane, Tomas i Miler-Mekentajer "preplivali" Veneciju!

A. Ilić

06. 10. 2020. u 21:27 >> 22:35

KOŠARKAŠI Partizana od 20 i 30 dočekuju na svom terenu ekipu Venecije u okviru drugog kola Evrokupa.

Košarkaši Partizana demolirali su Veneciju u 2. kolu Evrokupa 95:73  (23:23, 19:20, 33:15, 20:15)

Crno-beli su u prvom poluvremenu igrali egal, ten išta nije naglašavalo da će ovako ubedljivo savladati ekipu iz Italije.

U trećoj deonici upalio je Rašon Tomas "parni valjak" u petu brzinu, te gazio sve ispred sebe, nakon tri deonice postigao je 19 poena, od čega čak 16 u tom periodu igre.

Nastavio je Partizan i u četvrtoj istim tempom da igra. Zategla se odbrana crno-belih, a u napadu je sve funkcionisalo kako je trebalo.

PARTIZAN - VENECIJA 95:73  (23:23, 19:20, 33:15, 20:15)

Dvorana: Hala sportova “Ranko Žeravica”

Partizan: Mika 8, Miler-Mekentajer 18, Zagorac 4, Pejdž 8, Dangubić 3, Gordić 2, Janković S, 5, Jaramaz 17, Tomas 22, Trifunović, Mozli 6.

Venecija: Karasin 2, Stoun 3, Bramos 8, Tonut 8, Dej 5, De Nikolao, Vidmar 8, Šapel 9, Macola, Cerela 8, Fotu 3, Vat 16.

95:73 - KRAJ MEČA - Sigurno je Partizan priveo meč kraju, a prelomna je bila treća četvrtina koju su crno-beli dobili ubedljivo.

90:65 - Rašon Tomas uvećava prednost domaćeg tima. Neverovatna četvrtina crno-belih

88:65 Još jednom je Partizan ukrao loptu gostima, Miler-Mekintajer je povukao kontru, a Zagorac krunisao poenima. Posle dužeg vremena trojka za Veneciju, ubacio je Kerela - 88:65. Malo je Partizan zastao i u odbrani i u napadu, Mika je napravio faul u napadu, to je njegov peti penal.

82:60 Partizan je trojkom Pejdža otišao na 20+, a već u sledećem napadu neverovatno zakucavanje Nemanje Dangubića, koji je umalo polomio obruč.

KRAJ ČETVRTINE  75:58  (23:23, 19:20)

75:58 - Ne staje Partizan, uz faul pogađa Vilijam Mozli 33:15 je Partizan dobio treću deonicu.

71:56 - Kodi Miler-Mekentajer dolazi do ukradene lopte, Kasarin pravi nesportski faul, te Miler-Mekentajer ima tri bacanja. Potom je na isteku napada uz zvuk sirene pogodio sa distance. Treba napomenuti da je Tomas došao do svog 19. poena u meču, od toga je 16 postigao u trećoj deonici!

63:54 - Klupa Venecije primorana je da traži minut odmora. Nova trojka Rašona Tomasa.

60:52 - Tehničku grešku dobio je Valter De Rafaele, Partizan je na plus osam.

57:52 - Rašon Tomas nastavlja da igra dobro kada je to najpotrebnije. Pogodio je za dva, uz faul, već u sledećem napadu dolazi do svog deveto poena u trećoj deonici, dva puta je bio precizan sa linije za slobodna bacanja.

51:50 - Poenima Tomasa, Gordića i Jaramaza Partizan je ponovo preokrenuo.

44:47 - Ukrao je Džeremi Šapel loptu i lako poentirao.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE 42:43 (23:23, 19:20)

42:43 - KRAJ ČETVRTINE - Propustio je Partizan priliku da se vrati u vođstvo. Šapel je iskoristio nepažnju igrača Partizana za lake poene. Odgovorio je Erik Mika.

37:39 - Venecija je imala pet poena, polovičan je bio Fotu sa linije za slobodna bacanja, odgovorio je Jaramaz poenima uz faul.

32:33- Vot i Stoun su pogodili za Italijane, a Janković održao korak. Potom su usledila četiri napada bez pogodaka.

23-28- Stefano Tonut je bio siguran sa distance, prva prednost gostiju. Uvećao ju je dodatno Kasarin sa linije za slobodna bacanja.

PRVA ČETVRTINA 23:23

23:23 - KRAJ ČETVRTINE - Imao je Partizan kontrolu igre, ali je lošim šuterskim izdanjem u završnici deonice dozvolio protivniku da se vrati.

23:21 - Siguran je bio Nikola Janković sa linije za slobodna bacanja, a potom je Ostin Dej napravio faul u Napadu. Dangubić je propustio priliku da uveća prednost Partizana, dva puta je promašio sa linije za slobodna bacanja.

21:21 - Siguran je bio za dva Džeremi Šapel, njegovim poenima posle dugo vremena nerešeno je bilo na semaforu.

18:11 - Košarkaši Partizana imali su dug napad, oprobao je Pejdž šut za tri, do skoka dolazi Nikola Janković, a omaleni Amerikanac iz drugog pokušaja pogađa za tri.

10:7 - Oba tima su šuterski dobro ušla u meč. Polovičan je bio sa linije Miler-Mekentajer,  Partizan na plus četiri.

3:3 - Poveo je Partizan poenima Tomasa. Amerikanac je bio precizan za tri poena. Bramos odgovara sa druge strane.