BOLAN PORAZ TRINKIJERIJEVOG BAJERNA: Olimpija slavila uz zvuk sirene, poražen Real!

Novosti online 02. 10. 2020. u 22:51

BASKONIJA je savladala Real Madrid 76:63, dok je u dramatičnoj završnici Bajern u Minhenu ispustio pobedu protiv Olimpije iz Milana 81:79.

Andrea Trinkijeri foto: D. Stjepanović

Baskonija je prvu deonicu dobila minimalnim rezultatom 15:16, uspeli su španci da se odvoje u drugoj deonici, a odličnom igrom u poslednjoj četvrtini iznenadili su "kraljevski klub.

U pobedničkom sastavu istakao se Pieria Henri koji je postigao 23 poena. Alek Peters ubacio je 18. Dok su po 12 postigli Luka VIldoza i Rokas Giedraitis.

U Realu je Fakundo Kampaco ubacio 17 poena, po 10 su dodali Džejsi Kerol i Valter Tavares.

U Minhenu je viđena je velika borba! Olimpija je tek nakon dodatnih pet minuta uspela da savlada Bajern rezultatom 81:79!

Milano je imao poslednji napad, lopta je išla u ruke Ševonu Šildsu, koji na 7 sekundi do kraja pogađa trojku za pobedu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Malkom Dilejni sa 17 poena i 8 asistencija i Kajl Hajns sa 16 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Boldvin sa 18, Đedović i Rejnolds sa po 14 i Lučić sa 12 poena.