MAKABI BAŠ OSLABLJEN U BEOGRADU: Protiv Partizana se povredio važan igrač, propušta duel sa Zvezdom
MAKABI je u utorak pobedio Partizan (95:93) u 26. kolu Evrolige, a u petak igra protiv još jednog srpskog kluba - Crvene zvezde. Ipak, tim iz Tel Aviva će oslabljen doći u Beograd.
FOTO: M. Vukadinović
"Ponos Izraela" je potvrdio da će utakmicu u glavnom gradu naše zemlje propustiti Ti Džej Lif koji se povredio protiv crno-belih.
- Ti-Džej Lif se povredio na utakmici protiv Partizana iz Beograda. On je iščašio levo rame i odsustvovaće nekoliko nedelja i biće podvrgnut lečenju. Za četiri nedelje, igrač će ponovo biti pregledan kako bi se utvrdilo da li je operacija neophodna.
- napisali su iz Makabija na društvenoj mreži "X".
Nema sumnje da je ovo udarac za Odeda Kataša, pošto je Lif jedan od najboljih i najvažnijih igrača ekipe.
On ove sezone u Evroligi prosečno beleži 9,1 poena, 4,7 skoka i 1,1 asistenciju po utakmici, što mu je dovoljno za indeks korisnosti 12,5.
Vredi istaći da su pored krilnog centra van terena i Loni Voker, Džon Dibartolomeo i Zek Hankins.
Podsetimo, utakmica Crvena zvezda - Makabi igra se u petak od 20 časova u "Beogradskoj areni".
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu