ENTONI EDVARDS ISPISAO ISTORIJU: Košarkaš Minesote krenuo stopama Lebrona i Durenta

Aleksandar Ilić 09. 01. 2026. u 08:35

Entoni Edvards je postigao 10.000 poena u NBA karijeri i postao treći najmlađi igrač u istoriji lige koji je stigao do tog učinka, a košarkaši Minesote savladali su Klivlend rezultatom 131:122.

FOTO: Tanjug/AP

Edvards je utakmicu završio sa 25 poena, devet asistencija i sedam skokova, dok je Džulijus Rendl predvodio Timbervulvse sa 28 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Edvards je na ovom meču postao treći najmlađi igrač u istoriji NBA lige koji je dostigao 10.000 poena u karijeri, posle Lebrona Džejmsa i Kevina Durenta.

Ključna je bila treća četvrtina, u kojoj je Minesota napravila veliku seriju i stekla dvocifrenu prednost, nadmašivši Kavalirse sa 43:22. Džejden Makdenijels je ubacio 26 poena, a Donte Divićenco 22, uz šest pogođenih trojki.

Minesota je ovom pobedom upisala četvrti uzastopni trijumf i nastavila odličnu formu.

U redovima Klivlenda najefikasniji je bio Donovan Mičel sa 30 poena i osam asistencija, dok je Sem Meril ubacio 22 poena. Kavalirsi su igrali bez Dina Vejda, koji je propustio meč zbog povrede kolena.

Minesota i Klivlend će revanš meč odigrati u subotu u Klivlendu.

Rezultati NBA mečeva:
Šarlot - Indijana 112:114
Minesota - Klivlend 131:122
Juta - Dalas 116:114

BONUS VIDEO: „KLASIĆI“ NIKOLE JOKIĆA: Gde su sada igrači koji su birani ispred Somborca 2014? 

Pogledajte više