BOLOMBOJ NAJBOLJI U EVROLIGI: Centar Zvezde po jednom parametru ispred svih
Časlav Vuković
13. 04. 2025. u 18:05
CRVENA zvezda je uspela da se plasira u plej-in Evrolige, a crveno-beli mogu da se pohvale da je Džoel Bolomboj po jednom parametru najbolji u najelitnijem košarkaškom takmičenju.
FOTO: M. Vukadinović
Centar kluba sa Malog Kalemegdana je prvi kad su skokovi u pitanju. On je tokom osnovnog dela takmičenja prosečeno beležio 8,3 uhvaćene lopte. Iza njega se nalazi Valter Tavareš - 7,1.
Listu od Top 5 najboljih skakača kompletiraju još: Huančo Ernanogmez (6,7), Saša Vezenkov (6,6) i Trevion Vilijams (6,5).
Ovakve brojke Bolomboja posebno dobijaju na značaju ako se zna da je odigrao samo 18 utakmica.
Podsetimo, Crvena zvezda u utorak od 20.30 gostuje Bajernu u plej-inu, a centar crveno-belih neće igrati na toj utakmici.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Pogledajte više