"NJIHOV DOPRINOS JE OGROMAN..." Izvršni direktor Evrolige surovo iskren o šansama "večitih" za A licencu
Crvena zvezda i Partizan igraju sjajno u Evroligi, a sada se ponovo pokrenula tema oko dobijanja A licence za "večite". Ovim povodom govorio je i izvršni direktor Evrolige, Paulijus Motiejunas.
FOTO: M. Vukadinović
On je istakao da je pričao o A licenci vrlo komplikovana.
- Komplikovano je diskutovati o ‘A‘ licencama u ovom trenutku. Imamo 13 klubova suvlasnika lige i, uprkos tome što Pariz i ostali žele da obezbede ‘A’ licencu… prerano je za takvu odluku - rekao je Motiejunas gostujući u podkastu "Krepsinis".
Posebno se osvrnuo na Crvenu zvezdu i Partizan.
- Što se srpskih klubova tiče, postoje određene otežavajuće okolnosti, ali njihova kultura navijanja i atmosfera je nedostižna u Evropi. Svi žele da vide takvu energiju u Evroligi. Uvek smo davali prioritet tim timovima jer je njihov doprinos identitetu lige nemerljiv - zaključio je Motiejunas.
Iako je Litvnac istakao da su takvi klubovi prioritet, ostaje da se vidi kolike su realne šanse da "večiti" dobiju desetogodišnji ugovor.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu