VRŠČANI OPRAVDALI ULOGU FAVORITA: Pobedili Mladost i skupili novac za malog Vuka

Jelena J. Baljak 06. 01. 2024. u 20:51

KOŠARKAŠI Vršca opravdali su ulogu favorita i na svom terenu savladali Mladost iz Zemuna, rezultatom 89:78 (21:13, 19:20, 26:13, 23:32).

Iako rezultat to ne govori, Vrščani su bili daleko ubedljiviji od svog protivnika. Početkom četvrte četvrtine imali su čak 25 poena prednosti (76:51), čemu je doprinela maštovita igra u napadu, ali i kvalitetan presing.

Mladost je dobar otpor pružala samo u prvom poluvremenu, a na kraju su uspeli samo da izdejstvuju pristojan poraz.

U pobedničkom timu najefikasniji su bili Filips sa 27 i Simić sa 21 poenom, a u timu iz Zemuna Vasić sa takođe 21 poenom.

Ova utakmica je za KK Vršac bila dodatno važna, zato što je bila deo humanitarne akcije, u kojoj se prikupljao novac za lečenje dvogodišnjeg Vrščanina Vuka Sprema, koji se bori sa tumorom mozga.