PARTIZAN PRVAK SRBIJE U BASKETU! Pred crno-belima pali i Bulut, i svetski prvaci predvođeni kapitenom "orlova" Majstorovićem...

Novosti online 13. 09. 2023. u 22:23

Basketaši Partizana osvojili su titulu šampiona Srbije, pošto su večeras u spektakularnom finalu na beogradskom Trgu republike, savladali svetske prvake, ekipu Uba rezultatom 15:14.

Partizan je poveo sedam sekundi pre kraja, a šut za pobedu Uba promašio je kapiten Srbije Dejan Majstorović.

Ub je u četvrtfinalu nadigrao Pirot 21:10, Krupanj je savladao Gardoš 21:18, dok je Partizan 3x3 bio bolji od ekipe Partizan Cereks, za koji je igrao čuveni Dušan Domović Bulut, rezultatom 21:18.

U poslednjem četvrrfinalu "Hangžu" je savladao Užice 21:15.
Ub je u polufinalu savladao Krupanj 21:15, ali je zbog povrede ostao bez reprezentativca Nemanje Baraća.
U drugom polufinalu Partizan je posle drame bio bolji od ekipe "Hangžu" 21:20.
Basketaši Partizana su pored pehara i vrednih nagrada, obezbedili i plasman na 3×3 "Master world tour".

Bonus video: DOČEK ZA PAMĆENjE - Zajedničko uživanje košarkaša Srbije i navijača