BUDUĆNOST UBEDLJIVA: Podgoričani pobedili meču u plej-ofu ABA lige, Grin presudio Megi

Novosti online 28. 04. 2023. u 20:32

KOŠARKAŠI Budućnosti ubedljivo su pobedili Megu u prvoj utakmici plej-ofa ABA lige sa 94:77 (14:22, 35:15, 28:18, 17:22).

Podgoričani nisu dozvolili iznenađenje iako su gosti dobro otvorili meč i dobili prvi period sa 14:22. Ipak, u drugom kvartalu razgoropadio se Erik Grin i demonstirao kakav kvalitet poseduje.

Amerikanac u redovima Budućnosti je u tom segemtnu meč postigao čak 24 poena od 35 svoje ekipe, pa je domaćin posle 20 minuta igre imao +12 - 49:37.

U drugom poluvremenu je nastavila da raste razlika izabranika Petra Mijovića koji su mirno priveli meč kraju i poveli u seriji.

Najefikasniji kod pobednika bio je pomenit Erik Grin sa 34 poena, dok je Kenan Kamenjaš dodao 20. Na drugoj strani najviše se istakao Nikola Đurišić sa 17, dok je Matej Rudan postigao 15.

Druga utakimca igra se 7. maja od 18 sati.

BONUS VIDEO: MADRID TO NE PAMTI: "Grobari" napravili feštu u prestonici Španije