"REAL JE BIO MOJ PRIORITET" Kampaco: Spremam se za dan koji dolazi

Aleksandar Ilić 10. 02. 2023. u 11:58 >> 11:53

PLEJMEJKER Crvene zvezde Fakundo Kampaco rekao je da mu je prva želja bio Real Madrid.

FOTO: KK Crvena zvezda mts / Đorđe Kostić

Nakon meča Makabija i Crvene zvezde Kampaco je dao intervju izraelskom portalu "Open Fild", u kome je govorio o planovima nakon NBA lige.

- Moj prioritet je bio Real Madrid. Nismo mogli da se dogovorimo. Pokušali smo, ali nismo uspeli. Međutim, to ništa ne znači. Zahvalan sam im jer su mi dali šansu da igram Evroligu i dozvolili su mi da pređem u NBA. Mnogo su mi pomogli, bili su tu za mene svaki trenutak kada sam bio u NBA, tako da sam im zahvalan, rekao je argentinski plejmejker za izraelski Open Fild.

Zbog kazne Evrolige Zvezdi, Kampaco još čeka na debi u Evroligi, propustiće i duel sa Albom 24. februara, a potom imati priliku da debituje i na evroligaškoj sceni za crveno-bele.

- To što ne igram u Evroligi više me ne muči. Ja to ne kontrolišem. Svoju energiju usmeravam na trening i naporan rad. Spremam se za dan koji dolazi. Jedva čekam, jako se radujem i mislim da smo svi spremni za taj 2. mart, kaže Kampaco i osvrće se na svoju odluku da potpiše za Zvezdu:

- Mislim da je Luka Vildoza jedan od razloga zbog kojih sam u Beogradu. Nisam se dvoumio, igrao sam i ranije sa njim, dobar je prijatelj. Bili smo zajedno u reprezentaciji, igrao sam kao klinac protiv njega u argentinskoj ligi… Pri tom, ovo je tim sa dosta istorije i sa ludim navijačima protiv kojih sam uživao ranije da igram. Srpski narod je sličan argentinskom po strasti, i to je bio jedan od razloga dolaska u Zvezdu.

BONUS VIDEO: „KLASIĆI“ NIKOLE JOKIĆA: Gde su sada igrači koji su birani ispred Somborca 2014?

Pogledajte više